Беседы о Православии

Молитва о тех кто в пути.
Павлов Александр, Православный, РПЦ - 15:53 21.08.2003
Отправляю своих родных на юга. Как правильно молиться за них? Заранее благодарен всем ответившим.

                


Re: Молитва о тех кто в пути.
Татьяна А., Православие - 16:18 21.08.2003
О путешествующих
Тропарь, глас 2-й

Путь и истина сый, Христе, спутника Ангела Твоего рабом Твоим ныне, якоже Товии иногда, поели сохраняюща, и не-вредимых, к славе Твоей, от всякаго зла во всяком благополучии соблюдающа, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.

Кондак, глас 2-й

Луце и Клеопе во Еммаус спутешествовавый, Спасе, сшествуй и ныне ра-бом Твоим, путешествовати хотящим, от всякаго избавляя их злаго обстояния: вся бо Ты, яко Человеколюбец, можеши хотяй.

Молитва

Господи Иисусе Христе Боже наш, истинный и живый путю; состранствовати мнимому Твоему отцу Иосифу и Пречистей Ти Деве Матери во Египет изволивый, и Луце и Клеопе во Еммаус спутешествовавый! И ныне смиренно молим Тя, Владыко Пресвятый, и рабом Твоим сим Твоею благодатию спутеше-ствуй. И якоже рабу Твоему Товии, Ангела хранителя и наставника поели, сохраняюща и избавляюща их от всякаго злаго обстояния видимых и невидимых врагов, и ко исполнению заповедей Твоих наставляюща, мирно же и благополучно и здраво препровождающа, и паки цело и безмятежно возвращающа; и даждь им все благое свое намерение ко благоугож-дению Твоему благополучно в славу веки веков. Аминь.

                


Re: Молитва о тех кто в пути.
Павлов Александр, Православный, РПЦ - 16:58 21.08.2003
Спасибо, выучу.